Turnusy wakacyjne pomysłem na pracę w Chełmku

turnusy wakacyjne pomysłem na pracęW mieście, w którym rozwija się przemysł, nie do końca jest łatwo o pracę dla…. pedagogów i wychowawców. Nie mówiąc już o osobach, które jako kierunek studiów wybrały pedagogikę i chcą zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe.

Gdy żar leje się z nieba…

Czas wakacji stwarza doskonałą możliwość do pracy sezonowej. A jak wiadomo, nie ma chyba bardziej sezonowego zajęcia aniżeli różnego rodzaju turnusy i kolonie dla dzieci i młodzieży. Z jednej strony jest to okazja do efektywnego zorganizowania czasu dla najmłodszych i sprawienia, że wakacje mijają pod znakiem radości i zabawy. Z drugiej stwarza to możliwość utworzenia sezonowych miejsc pracy dla pedagogów właśnie. Zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Z doświadczenia wiadomo jednak, że tego typu zajęciem są zainteresowane szczególnie osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Wiedzą oni, że jest to znakomita okazja do zdobywania pierwszych doświadczeń w opiece nad dziećmi, czy buntowniczą młodzieżą.

Wsparcie z zewnątrz

Co ciekawe, w mieście Chełmek, inicjatywa ta spotkała się ze wsparciem władz gminnych. Dzięki temu udało się uzyskać dofinansowanie z budżetu. Środki zostały spożytkowane bardzo kreatywnie. Uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w licznych warsztatach i pokazach. Uczyli się także wielu nowych rzeczy jak np. szycie. Patrząc na uśmiechnięte buzie, można mieć pewność, że było bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *