Sportowo-kulturalne oblicze rynku pracy

sportowo kulturalne oblicze rynku pracyZdaniem wielu Polaków sektory takie jak sport, czy kultura nie są dochodowymi. Co za tym idzie nie generują zysków, czyli nie ma w nich możliwości na zatrudnianie pracowników. Czy faktycznie tak jest? Przenieśmy się do Skawiny, aby sprawdzić szczegóły i odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam.

Centrum kultury i sportu

Miasto Skawina jest tylko tutaj tylko przykładowe. Ponieważ jak się okazuje podobnych jest więcej. Otóż w tego typu aglomeracjach to samorządy finansują centra kulturalno-sportowe. Co za tym idzie, oferują one nowe miejsca pracy. Ze względu na charakter działalności, niejednokrotnie są to zajęcia w niepełnym wymiarze czasu pracy. Choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Grupy artystyczne i nieśmiertelny folklor

W Skawinie działa szereg grup, które skupiają artystów z różnych dziedzin. Na pierwszy plan zdecydowanie wybijają się tancerze. Do wyboru jest taniec towarzyski, jak i nowoczesny. Jest również coś dla najmłodszych, czyli zajęcia z rytmiki.

Całkiem prawdopodobne jest to, że w skawińskich kółkach teatralnych szkolą się właśnie przyszli aktorzy wielkiego kina. Warto podkreślić, że omówione wyżej aspekty (a także wiele innych) stanowią lokalny folklor. Nurt, który wydaje się być nieśmiertelny i to nie tylko w sztuce.

Reasumując, miasto Skawina jest doskonałym przykładem na to, że często zapomniane bądź pomijane dziedziny jak sport i kultura, stanowią kolejne miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *