Nowy Sącz i jego współpraca z Google

Nowy SączMiasto znajduje się w ścisłej czołówce, zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni. Zajmuje zaszczytne trzecie miejsce. Warto podkreślić, że jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce. W roku bieżącym jego mieszkańcy obchodzili jubileusz 725-lecia istnienia swojej metropolii.

Główny ośrodek turystyczny

Nowy Sącz jest jednych z kluczowych ośrodków turystycznych Ziemi Sądeckiej. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że kto tylko może, próbuje znaleźć pracę właśnie w tym sektorze. Niestety, jak wiadomo, liczba miejsc jest ograniczona. Jednak pozostali również całkiem nieźle sobie radzą. Dzieje się tak dlatego, że w mieście działa kilka dość dużych przedsiębiorstw, które zapewniają pracę (każde z osobna) dla ponad 500 osób. Branże, w których działają owe firmy to: budownictwo, kolejowa, spożywcza, górnicza, przemysłowa, branża produktów węglowych i technicznych.

Raj dla galerianek

Swoje ciężko zarobione pieniądze, mieszkańcy mogą wydawać w licznych galeriach i centrach handlowych. A tych jest dosyć sporo. Miejsca te pozwalają nabywać dobra i usługi oraz dają pracę innym. Głównie osobom młodym, którym zależy na tym, aby łączyć pracę z edukacją. A takich również jest w Nowym Sączu pewien znaczący odsetek. Wszystko dlatego, że w mieście działają 3 uczelnie wyższe. Swoje oddziały zamiejscowe ma tutaj także kilka prestiżowych uczelni.

Jest się czym chwalić na rynku pracy

Jedna z uczelni wyższych, która jest zlokalizowana w mieście, została pierwszym (i póki co jedynym w Europie Środkowej) oficjalnym partnerem światowej firmy Google. Co ważne, takowy tytuł posiadają takie prestiżowe uniwersytety jak Oksfordzki czy Cambridge.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *