Bobowa miastem koronki klockowej

Bobowa miastem koronki klockowejTo bardzo małe miasteczko liczy nieco ponad 3 tysiące mieszkańców. Charakteryzuje się dodatnim przyrostem naturalnym. Co ciekawe, mieszkańcy tego uroczego miejsca, stosunkowo rzadko podejmują decyzję o opuszczeniu go. Korzystają za to każdego dnia z jego uroków.

Lokalny rynek pracy

Tak, jak to zazwyczaj bywa w przypadku mniejszych aglomeracji, bezrobocie jest na dosyć sporym poziomie. Zdecydowanie większym niż w województwie. Prawie jedna trzecia osób w wieku produkcyjnym, jest zarejestrowana jako osoby bezrobotne. Ci, którzy pracują, w większości przypadków uprawiają ziemię. To właśnie rolnictwo jest głównym źródłem utrzymania ich rodzin. Część osób znalazła również swoje miejsce pracy w przemyśle. Najczęściej jednak wiąże się do z dojazdami do miejsca pracy, ponieważ na terenie Bobowej nie funkcjonuje żadne większe przedsiębiorstwo. Budownictwo jest kolejnym sektorem, w którym pracują tutejsi mieszkańcy. Warto jednak zwrócić uwagę, że branża ta jest dość specyficzna i charakteryzuje się sezonowością. W efekcie, w sezonie zimowym jej pracownicy pozostają najczęściej bez zatrudnienia. Dziedzina, z której bobowianie czerpią najmniejsze dochody to zdecydowanie różnego typu usługi. W tym sektorze trudni się najmniejsza ilość osób.

Ciekawostka

 Czy wiecie, że Bobowa jest jednym z nielicznych miast w kraju, w którym można uczestniczyć w niezwykłych warsztatach produkcji koronki metodą klockową. A dla tych, którzy nie mają aż tyle zapału, istnieje możliwość zakupu tych arcydzieł podczas organizowanego corocznie Międzynarodowego Festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *