Blogowanie sposobem na biznes w Andrychowie

blogerMożna śmiało pokusić się o stwierdzenie, że blogowanie to zawód XXI wieku. Pojawienie się blogów ma związek z regułą, która mówi o tym, że nie istniejąc w Internecie, nie ma cię w ogóle. Właśnie to pragnienie pojawienia się w wirtualnym świecie i możliwości wyrażania w nim swoich myśli, uczuć i osobowości przyczyniło się nie tylko do powstania internetowych pamiętników, ale także do ich sukcesu.

Zawód bloger

 Blogi są tak naprawdę wytworem, który ma możliwość codziennej zmiany i ulegania ciągłej transformacji. Co istotne to fakt, że pod koniec ubiegłego wieku nie istniało jeszcze pojęcie „blog”. Sam termin pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów, czyli web –sieć, log – dziennik. Powstałe w ten sposób słowo „weblog” zostało po raz pierwszy użyte w roku 1997 przez redaktora jednego z nowatorskich dzienników online. Aktualną definicję znaleźć można w „Słowniku  terminologii medialnej”, który mówi, że „blog to dziennik (pamiętnik) prowadzony w Internecie, rodzaj osobistej strony WWW, na której autor umieszcza zapiski swoich bieżących przeżyć i przemyśleń oraz różne, jego zdaniem interesujące, informacje.

Tematyka blogów jest niezwykle zróżnicowana. Począwszy od lifestylowych, poprzez parentingowe, modowe, kosmetyczne, a na finansowych i prawnych skończywszy.

Co najciekawsze to fakt, że prowadząc bloga, można całkiem świetnie zarabiać. Zarówno agencje reklamowe, jak i działy marketingu poszczególnych marek wręcz zabiegają o nawiązywanie współpracy z influencerami. W zamian za recenzję produktów oferują one wynagrodzenie lub po prostu darmowe produkty do kolejnych testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *